Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації з цифрових трансформацій в освіті, культурі та мистецтві

Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації з цифрових трансформацій в освіті, культурі та мистецтві

6216

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
Центр українсько-європейського наукового співробітництва

 Всеукраїнське науково-педагогічне підвищення кваліфікації

ЦИФРОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ОСВІТІ, КУЛЬТУРІ ТА МИСТЕЦТВІ:
НОВІ МОЖЛИВОСТІ ТА ДОСВІД

12 вересня – 23 жовтня 2022 року

Завантажити інформаційний лист
Програма всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації

До участі у всеукраїнському науково-педагогічному підвищенні кваліфікації запрошуються науково-педагогічні співробітники закладів вищої освіти, наукові співробітники наукових установ, практичні працівники, бібліотекарі, докторанти, аспіранти, студенти та всі охочі, хто цікавиться питаннями цифрових трансформацій в освіті, культурі та мистецтві.

Сучасний світ – це світ цікавих і потужних технологій. Складно знайти сферу діяльності людини, вільну від технологічних новинок або комп’ютерних програм, які становлять результат інтелектуальної праці науковців. Водночас важливим є розуміння ефективного застосування нових можливостей у професійній діяльності у сфері освіти, культури та мистецтва. Завдяки процесам цифрової трансформації ми отримали доступ до низки інструментів для підвищення продуктивності в навчальному процесі та успішного керування власними науковими дослідженнями, а завдяки новочасним форматам (наприклад, доповненій реальності, віртуальній реальності тощо) ми можемо безперешкодно відвідувати найвидатніші культурні локації та артподії, які відбуваються в різних частинах світу. У межах науково-педагогічного підвищення кваліфікації пропонується поглиблене вивчення й опанування найкращих цифрових інструментів для наукової та освітньої діяльності, а лекції про диджиталізацію бібліотечної та музейної сфери допоможуть не лише детально розглянути інноваційні європейські та українські кейси, а й сформувати уявлення про особливості процесу цифрової трансформації сфери культури.

Професійна програма підвищення кваліфікації розроблена з урахуванням новітніх науково обґрунтованих підходів до організації навчання дорослих, досягнень психолого-педагогічних, соціальних і поведінкових наук. Вона спрямована на розвиток та вдосконалення економічної, психолого-педагогічної, комунікативної, інформаційно-комунікаційної компетентностей, а також практичних умінь і навичок інтерактивної взаємодії та професійно-особистісного розвитку для підвищення ефективності професійного спілкування, здійснення педагогічної діяльності.

Кожен учасник підвищення кваліфікації отримає сертифікат та збірник тез науково-методичних доповідей у друкованій формі.

Навчальне навантаження становить 6 кредитів ECTS (180 годин) і розподіляється по 6 годин кожен день протягом 6 робочих тижнів.

ЧЛЕНИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ: 

Сергій РУСАКОВ – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри богослов’я, релігієзнавства та культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, гарант освітньої програми «Культурологія», експерт Українського культурного фонду 2021, 2022 рр. (м. Київ, Україна);

Віктор МОЖГІН – заступник керівника кафедри національної безпеки Академії прикладних наук імені Юзефа Голуховського, здобувач міжфакультетських кандидатських культурологічних студій факультету міжнародних і політичних досліджень Ягеллонського університету у Кракові (м. Краків, Республіка Польща);

Юлія РУДЮК – заступниця директорки з промоції та розвитку Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», голова ГО «Львівський культурний центр», експертка Українського культурного фонду 2020, 2021 рр., співкоординаторка проєкту «Підзамче.Нарешті», менеджерка проєкту «Музей у 3D» (м. Львів, Україна).

У межах заходу передбачено проведення трьох онлайн-лекцій на платформі ZOOM:

22 вересня о 14:30 відбудеться лекція на тему «Диджиталізаційна трансформація культурної сфери в Європі та Україні (на прикладі бібліотек)». Спікер – Можгін Віктор, заступник керівника кафедри національної безпеки Академії прикладних наук імені Юзефа Голуховського, здобувач міжфакультетських кандидатських культурологічних студій факультету міжнародних і політичних досліджень Ягеллонського університету у Кракові.

Віктор Можгін про свою лекцію: «Сьогодні бібліотеки – це не просто місце накопичення, зберігання та позичання книжок, насамперед це місце культурного розвитку спільноти. Саме тому пізнання процесу диджиталізації бібліотечних систем у різних країнах становить велику наукову цінність. З перспективи України, котра нещодавно отримала статус країни – кандидата на членство в Європейському Союзі, аналіз бібліотечних систем Данії, Німеччини та насамперед Польщі є цінним внеском у майбутній розвиток не тільки культурної сфери, а й країни загалом».

28 вересня о 14:30 відбудеться лекція на тему «Нові цифрові інструменти для ефективної викладацької та наукової діяльності». Спікер – Русаков Сергій, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри богослов’я, релігієзнавства та культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, гарант освітньої програми «Культурологія», експерт Українського культурного фонду 2021, 2022 рр.

Сергій Русаков про свою лекцію: «Ми уважно розглянемо сучасні цифрові інструменти, які, змінюючи інформаційний дизайн ваших напрацювань, підвищать продуктивність. Під час лекції будуть розкриті можливості програм Trello, Evernote та Notion для підготовки й проведення занять із культурології, філософії, історії та інших галузей. Водночас сформуємо нові навички роботи з програмами Ulysses та Scrivener для підготовки наукових публікацій. Це не просто інструменти, а стиль мислення викладачів і науковців ХХІ століття, які відкриті для нового досвіду».

4 жовтня о 14:30 відбудеться лекція на тему «Диджиталізація та збереження культурної спадщини». Спікерка – Рудюк Юлія, заступниця директорки з промоції та розвитку Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», голова ГО «Львівський культурний центр», експертка Українського культурного фонду 2020, 2021 рр., співкоординаторка проєкту «Підзамче.Нарешті», менеджерка проєкту «Музей у 3D».

Юлія Рудюк про свою лекцію: «Поговоримо про кращі практики використання цифрових технологій у музеях України та світу. Особливу увагу звернемо на доповнену та віртуальну реальність під час реалізації проєктів у сфері культури, наведемо ключові ідеї та приклади».

Посилання на онлайн-лекції будуть надіслані всім учасникам після сплати за участь.
Онлайн-лекції будуть збережені
.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ:

Форма участі – дистанційна.

Учасникам необхідно до 9 вересня 2022 року (включно):

  1. Заповнити заявку;
  2. надіслати відскановану копію квитанції про сплату організаційного внеску (координатор направить вам реквізити після того, як Ви заповните заявку) на електронну адресу advanced_training@cuesc.org.ua.

Зверніть, будь ласка, увагу!

З 12 вересня по 23 жовтня 2022 року (включно), упродовж підвищення кваліфікації, учасники надсилають на електронну адресу advanced_training@cuesc.org.ua тези науково-методичної доповіді.

Тема листа: Підвищення кваліфікації в НПУ ім. М.П. Драгоманова.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВНЕСОК:

  1. Організаційний внесок учасника становить 1600 грн. Для членів Центру українсько-європейського наукового співробітництва організаційний внесок становить 1400 грн. (ознайомитися з інформацією, як стати членом ЦУЄНС, можна за посиланням).
  2. Зверніть увагу на те, що підвищення кваліфікації одноосібне. Сплата внеску за тези, написані в співавторстві, здійснюється кожним учасником, незважаючи на співавторство.
  3. Реквізити для оплати будуть надані координатором після заповнення заявки. Авторам необхідно перерахувати кошти за наданими реквізитами та відправити копію квитанції координатору.
  4. Збірник тез науково-методичних доповідей і сертифікати будуть надіслані учасникам на поштову адресу, вказану в заявці, після 25 листопада 2022 року.

КОНТАКТИ:

Центр українсько-європейського наукового співробітництва

Контактна особа: Лящова Анастасія Олександрівна – координаторка всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації.
Телефон: + 38 (095) 653 40 42
Email: advanced_training@cuesc.org.ua
Електронна сторінка: cuesc.org.ua
Facebook: facebook.com/cuescinfo
YouTube: youtube.com/channel/cuescinfo

Поширити