Інститут Пілецького запрошує до участі у стипендіальній програмі

Інститут Пілецького запрошує до участі у стипендіальній програмі

491

Стипендія присуджується як старшим, так і молодшим дослідникам, які представляють дисципліни з гуманітарних та соціальних наук, зокрема сучасної історії, соціології, політології, міжнародних відносин, правознавства та політичної філософії.

Інститут Пілецького – науково-дослідна установа, що базується у Варшаві (Польща). Він названий на честь Вітольда Пілецького (1901–1948 рр.), польського агента розвідки Другої світової війни та офіцера Війська Внутрішньої війни, який дозволив узяти себе в полон і відправити до концентраційного табору смерті в Освенцимі, щоб організувати там внутрішній опір та доповідати про злочини, здійснювані німцями в таборі. Після війни він став жертвою комуністичного режиму та був страчений у 1948 році.

Інститут вивчає історію ХХ століття з особливим акцентом на тоталітарних ідеологіях і їх реалізації в Польщі та інших країнах Центральної та Східної Європи. Місією закладу є активізація міжнародної наукової дискусії щодо німецької й радянської окупації Центральної та Східної Європи шляхом ініціювання міждисциплінарних і порівняльних дослідницьких проєктів та стипендій, а також пропонування грантових програм, що спрямовані на молодих і старших науковців.

Центр тоталітарних досліджень Інституту Пілецького збирає дослідників, які спеціалізуються на політології, міжнародних відносинах, соціології, міжнародному праві, історії та єврейських дослідженнях. Це унікальне середовище науковців ініціює проведення міждисциплінарних дослідницьких проєктів, присвячених тоталітаризму та історії Польщі й загалом Центральної та Східної Європи у ХХ столітті. Їхні дослідження стосуються насамперед Другої світової війни та її наслідків, культивування пам’яті другим і третім повоєнними поколіннями. Дослідників підтримує також команда архівних та бібліографічних експертів науково-дослідної установи.

Інститут Пілецького спонукає науковців здійснювати власні дослідницькі проєкти в цьому яскравому й інтелектуально стимулюючому середовищі, що надалі сприятиме розробленню нових підходів, виникненню перспектив та цікавих ідей. Ми шукаємо науковців, які готові працювати в мультидисциплінарній та енергійній команді, брати участь у бурхливих дискусіях із політичних, соціальних, економічних, культурних, міжнародних і правових питань, вивчати наслідки складного явища тоталітаризму.

МЕТА

Рекомендуємо подавати заявки дослідникам із гуманітарних та соціальних наук. Перевага віддаватиметься проєктам, які певним чином пов’язані з польськими дослідженнями або порівняльними дослідженнями інших країн Центральної та Східної Європи. Пропонуємо такі напрями наукових пошуків:

  • Тоталітарні системи й ідеології у ХХ столітті та їх наслідки.
  • Німецька й радянська окупації Центральної та Східної Європи: правовий, соціальний, філософський та історичний аспекти.
  • Суверенітет, права людини, геноцид і міжнародне право внаслідок катастрофи Другої світової війни.
  • Пам’ять та меморіалізація Другої світової війни.
  • Націоналізм і політична спільнота в Європі ХХ століття.
  • Особистий досвід війни та тоталітаризму в Європі.
  • Окуповані території: опір та стратегії виживання в Європі ХХ століття.

Перелік напрямів досліджень не є остаточним, нові ідеї також вітаються.

Стипендіатам Пілецького буде запропоновано пройти стажування в Інституті Пілецького у Варшаві строком 5–10 місяців між вереснем 2020 року та червнем 2021 року. Залежно від проєкту та обставин буде розглянуто можливість подовження цього часу.

УМОВИ

Senior Visiting Fellows отримуватимуть 3 000 євро на місяць, Junior Visiting Fellows – 2 000 євро на місяць для покриття витрат на проживання у Варшаві та медичне страхування. Інститут Пілецького надасть у користування офісні приміщення, власні дослідницькі та адміністративні приміщення, доступ до мережі Інтернет, а також інші послуги. Дорожні витрати, пов’язані з вильотом, а також додаткові витрати на поїздки, пов’язані з проєктами, будуть покриватися Інститутом Пілецького.

Стипендіатам, які планують працювати над питаннями, що пов’язані з Польщею, та які не володіють польською мовою на належному рівні, настійно рекомендується вступити до повноцінних мовних програм Інституту Пілецького, щоб опанувати польську мову на необхідному рівні.

Очікується, що одержувачі стипендій братимуть участь в інтелектуальному житті Інституту Пілецького, зокрема: проводитимуть дослідження відповідно до поданого та прийнятого графіку, презентуватимуть свій дослідницький проєкт на одному із семінарів, що проводяться в закладі (двічі в разі десятимісячного візиту), братимуть участь у конференціях та інших наукових заходах, організатором чи співорганізатором яких є Інститут Пілецького, та подадуть для публікації науковий текст на 8 000–10 000 слів.

З вимогами для участі та правилами оформлення заявок можна ознайомитися за посиланням.

Усі документи-заявки повинні бути подані англійською мовою. Усім заявникам буде повідомлено про отримання їхніх заявок.

Дедлайн подання заявок – 15 лютого 2020 року.

За детальною інформацією щодо всіх умов участі у стипендіальній програмі звертайтеся, будь ласка, за електронною адресою: scholarships@instytutpileckiego.pl.

Поширити