Фінансова автономія університетів – наступний крок у реформуванні системи вищої освіти в...

Фінансова автономія університетів – наступний крок у реформуванні системи вищої освіти в Україні

437
Єгор Стадний заступник міністра освіти і науки України

24 лютого директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Дмитро Бєлов взяв участь у зустрічі заступника міністра освіти і науки України Єгора Стадного з освітянами вищої школи Закарпаття. Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо реформування системи вищої освіти в Україні. Особливу увагу заступник міністра звернув на фінансування закладів вищої освіти в Україні. Так, зокрема, Єгор Стадний зазначив: «Попередня система фінансування базувалася виключно на кількості студентів-бюджетників. Тож однією з причин переходу на нову систему фінансування є значне зменшення кількості бюджетних місць. Зараз їх удвічі менше, ніж у 2005 році. З 2020 року ми змінили підхід до розподілу коштів між університетами. І кількість студентів, які займають бюджетні місця, – це тільки один із показників, що беруться до уваги. У наступні роки вага цього показника буде зменшуватися».

Також Єгор Стадний докладно розповів про те, як працюватиме оцінювання інших показників, що формуватимуть обсяг державного фінансування університетів. Такими показниками є міжнародні рейтинги, зайнятість випускників, обсяги надходжень університету від бізнесу на замовлення досліджень і міжнародних дослідницьких грантів, показник масштабу університету та контингент студентів.

Після вступного слова присутні мали можливість поставити запитання заступнику міністра освіти і науки України. Зокрема, говорили про плату за навчання, доцільність ЗНО, публікації в наукових журналах Scopus та Web of Science, тенденції щодо співвідношення кількості викладачів і студентів тощо.

У підсумку проведеної зустрічі Єгор Стадний зазначив: «Метою нашого візиту є не “прийти і сподобатись”, а детально проінформувати вас про всі наші кроки, щоб у вас було повне усвідомлення того, куди ми рухаємося, і наші очікування від цього процесу співпадали. Можливо, не всі наші рішення знайдуть цілковиту підтримку, але ми прагнемо передусім уникнути недоговорювань та інсинуацій».

Поширити