Підведено підсумки в межах стажування для мистецтвознавців

Підведено підсумки в межах стажування для мистецтвознавців

1266

Сьогодні завершилися онлайн-лекції в межах науково-педагогічного стажування в галузі культурології, мистецтвознавства та музикознавства «Умови для професійної освіти висококваліфікованих фахівців у галузі культурології, мистецтвознавства та музикознавства».

До організаційного комітету заходу входять такі науковці:

  • dr Zbigniew Brenda, Cuiavian University in Wloclawek;
  • dr Krzysztof Gandziarski, Cuiavian University in Wloclawek;
  • dr Urszula Kempińska, Cuiavian University in Wloclawek;
  • dr Ireneusz Pyrzyk, Cuiavian University in Wloclawek;
  • Самойленко Олександра Іванівна, доктор мистецтвознавства, професор, проректор із наукової роботи Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової;
  • Осадча Світлана Вікторівна, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії музики та музичної етнографії Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової;
  • Черкашина-Губаренко Марина Романівна, доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського;
  • Драч Ірина Степанівна, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри української та зарубіжної музики Харківського державного університету мистецтв імені І.П. Котляревського.

З нагоди закінчення лекційного курсу відбувся круглий стіл, що мав назву «Мистецтвознавчі діалоги із часом». Модератором на цьому науковому заході була Самойленко Олександра Іванівна – доктор мистецтвознавства, професор, проректор із наукової роботи Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової. Учена підвела підсумки лекційних занять у межах організованого культурознавчого стажування та підкреслила важливість таких зустрічей для мистецтвознавців з усієї України, адже учасники таких наукових подій, окрім підвищення власної компетентності, мають можливість також підняти актуальні проблеми розвитку культури й мистецтва, залучити колег до їх обговорення та спонукати їх до спільного вирішення зазначених питань.

Що ж до загальних підсумків, то учасники стажування мали змогу послухати п’ять онлайн-лекцій від провідних фахівців культури й мистецтва. Почався лекційний курс із доповіді Самойленко Олександри Іванівни. Вона розповідала про новітні підходи у викладанні музикознавства. Далі польська колега ЦУЄНС mgr Joanna Skiba поділилася інформацією про те, як правильно розуміти культуру та черпати від неї для себе тільки позитивне, навчила практичним методам запам’ятовування основ її теорії. Черкашина-Губаренко Марина Романівна розповіла про спільні риси у творчості Ріхарда Вагнера та Модеста Мусорського, а також про те, як це вплинуло на створення музики Сергієм Прокоф’євим. Драч Ірина Степанівна пояснила, як варто сприймати критику від фахівців та чому навіть їхня оцінка не завжди коректна. Сьогоднішній захід став органічним завершенням циклу лекцій для мистецтвознавців та дав змогу підвести підсумки плідної співпраці лекторів і слухачів.

Отже, онлайн-конференції були максимально різними за тематикою, водночас новаторськими та колоритними. Учасники стажування отримали цікавий досвід для себе, багато нової та корисної інформації на всіх заходах.

Онлайн-лекцію можна переглянути на нашому офіційному Youtube-каналі за посиланням.

Дякуємо всім, хто долучався до онлайн-лекцій у ZOOM!

Поширити