Правління Центру українсько-європейського наукового співробітництва відвідало 6-й Міжнародний азіатський конгрес у Торуні

Правління Центру українсько-європейського наукового співробітництва відвідало 6-й Міжнародний азіатський конгрес у Торуні

1784

Міжнародний азіатський конгрес, наукова частина якого відбулася у м. Торунь 16–17 травня, було організовано Азіатсько-Тихоокеанською спільнотою і факультетом політичних наук та міжнародних досліджень Університету імені Миколи Коперника в Торуні у співпраці з Офісом маршала Куявсько-Поморського воєводства, Муніципальною радою Торуні і Центром підтримки бізнесу в Торуні.

Щороку захід привертає сотні вчених, дослідників, експертів і підприємців, зацікавлених в азіатських питаннях і у відносинах Польщі з азіатськими країнами на різних рівнях співробітництва. Це унікальна зустріч, в якій беруть участь фахівці з ряду галузей, які залучені до співпраці між Європою і Азією. Це важлива міжнародна подія, участь у якій беруть гості з Китаю, Росії, Індії, Узбекистану, Казахстану, Малайзії, Азербайджану, Японії, Пакистану, В’єтнаму, Південної Кореї, Киргизстану і Грузії, а також дослідники з США, Німеччини, Нідерландів, Франції, Білорусі та України. Протягом багатьох років Конгрес є значущою подією в дипломатичному календарі. До заходу долучаються посли (або їхні представники) Китаю, Росії, Індії, Малайзії, Узбекистану, Казахстану, Таїланду, Індонезії, Пакистану, Азербайджану, Монголії, Філіппінів та Японії.

На запрошення доктора Адама Маршалека, президента Азіатсько-Тихоокеанської спільноти, засновника Видавничої групи «Marszałek», член Правління Центру українсько-європейського наукового співробітництва Олег Головко у якості почесного гостя долучився до цієї міжнародної події. Серед почесних гостей заходу також були присутні заступник прем’єр-міністра Польщі, міністр науки і вищої освіти Ярослав Говін, маршал Куявсько-Поморського воєводства Петро Калбецкій, мер Торуні Міхал Залеський, президент міської ради Торуні, професор Марчін Чіжневскій, ректор Університету імені Миколи Коперника, професор Анджей Третьін, заступник головного редактора видавництва China Renmin University Press в Пекіні, професор Лю Чжи, президент Агентства регіонального розвитку Торунь Міхал Королько, президент Комітету політичних наук Польської академії наук, професор Тадеуш Валлас та інші. Загалом до заходу приєдналося понад 500 учасників.

Розпочався захід 16 травня з відкриття  6-го Міжнародного азіатського конгресу та привітального слова президента Азіатсько-Тихоокеанської спільноти Адама Маршалека, виступів почесних гостей та виступів дипломатів. Далі за програмою Конгресу були заплановані культурно-конгресові центри, лекції, семінари, перегляди азіатських фільмів тощо. Заключною частиною заходу стала гала вечеря в ресторані «Ніколаус».

Міжнародний азіатський конгрес вважається найважливішою науковою, культурною та діловою подією, що присвячена Азії в Центральній Європі. Протягом дванадцяти років він об’єднує дослідників, експертів, політиків, дипломатів та підприємців. Понад 500 учасників із 20 країн світу, серед яких видатні польські фахівці в області азіатських досліджень, обговорюють в 50 тематичних секціях питання політики, економіки, інвестицій, інновацій, міжнародного співробітництва та культури.

Поширити