Пройшла лекція з питань активної культури

Пройшла лекція з питань активної культури

249

Сьогодні на онлайн-платформі Zoom відбулася друга лекція в рамках науково-педагогічного стажування з культурології «Нові напрями та форми організації освітнього процесу в галузі музикознавства та культурології».

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва, доктор юридичних наук, професор Михайло Юрійович Віхляєв. Він акцентував увагу на тому, що, хоч держава-агресор намагається нас випробовувати та зламати, треба залишатись сильними та продовжувати розвиватись, покращувати свої знання та навички, в чому може допомогти і науково-педагогічне стажування, і якщо в нас є можливість відвідувати такі наукові події, то ми вже досить сильні.

Лектором сьогоднішньої онлайн-зустрічі була польська колега Центру українсько-європейського співробітництва, завідувач кафедри іноземних мов, керівник міжнародного офісу Куявського університету у Влоцлавеку, експерт у галузі освіти та електронного навчання для дорослих (Влоцлавек, Республіка Польща) mgr Joanna Skiba. Науковиця вже досить довго співпрацює з нами та проводила багато разів лекції з питань психології та технологій навчання і освітніх нововведень.

Mgr Joanna Skiba виступила з доповіддю на тему «Active culture: how to understand and enjoy culture / Активна культура: як розуміти та насолоджуватися культурою». Спікерка розповіла аудиторії про поняття активної та пасивної культур. Активна культура – це вміння покращувати все навколо себе, адже відповідальність за те, як ми живемо і чи маємо благополуччя, залежить тільки від нас самих. Також під цим терміном можна розуміти те, наскільки ми вміємо та хочемо фільтрувати інформацію, яка доходить до нас через різні ЗМІ. Доповідачка наголосила, що в наш час у цьому є особлива необхідність, оскільки живемо у складних нових реаліях, до яких потрібно ще пристосуватись. Тому поділилась порадами, як це можна зробити та виокремити для себе тільки те, що дає бажання жити далі та надихатись. Також вона приділила час свого виступу тому, які методи використовувати для розуміння надбань культури та яким чином можемо екологічно осмислювати мистецтво минулого, щоб також не перевантажувати себе зайвою інформацією, що може погано на нас вплинути. Що ж означає пасивна культура? Той самий підхід, тільки навпаки.

Підбиваючи підсумок, можна зазначити, що всі присутні на лекції почерпнули для себе нові та корисні практичні навички, які будуть використовувати надалі у своїй роботі.

Ми нагадуємо, що наступна лекція відбудеться 9 грудня, о 15.00.

Зустрінемось у Zoom!

Поширити