Стартувало науково-педагогічне підвищення кваліфікації з аграрної науки та продовольства

Стартувало науково-педагогічне підвищення кваліфікації з аграрної науки та продовольства

983
Україна – одна з найбагатших країн у світі, у своєму запасі вона має значну кількість родючих земель. За даними AgroPolit.com за 2017 рік, показник розподілу загальної площі української ріллі на кількість людей, які проживають у країні, становить близько однієї особи на гектар. Однак останнім часом ця ситуація набуває нових обертів. У зв’язку з погіршенням погодних умов, зокрема через сильні засухи чи, навпаки, значні опади й вітри, а також унаслідок використання неякісних добрив і, безперечно, через байдуже ставлення людей до довкілля зменшується кількість родючих ґрунтів, а тому відбувається спад урожайності, що суттєво впливає на економіку суспільства. Саме тому Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України разом із Куявським університетом у Влоцлавеку за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва організували науково-педагогічне підвищення кваліфікації з метою поліпшення рівня аграрної науки на теренах України.
У межах цього заходу сьогодні, 10 серпня 2021 року, стартувала перша онлайн-лекція. Із вступним словом виступив Віхляєв Михайло Юрійович – доктор юридичних наук, професор, директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва. Він акцентував увагу на тому, що агропромислове виробництво має значний потенціал та умови для подальшого активного розвитку, однак перед ним постають суттєві проблеми (наприклад, модернізація освіти, оптимізація виробництва, збільшення асортименту тощо), які необхідно негайно вирішувати.
Далі слово взяла Вожегова Раїса Анатоліївна – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України. Вона звернула увагу на необхідність і значущість цього заходу як для науковців, так і, безумовно, для всіх аграріїв та підприємців.
Після цього до слова була запрошена Балашова Галина Станіславівна – доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу біотехнології, овочевих культур та картоплі Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України. Вона прочитала лекцію на тему «Біотехнології в системі безвірусного рослинництва».
Біотехнологія в сучасному світі – це сукупність технологій, які передбачають використання біологічних процесів живих клітин, макро- й мікромолекул із метою одержання продуктів. Використання цієї технології зумовлене необхідністю активізувати підвищення врожайності, здійснювати захист рослин від шкідників та різних хвороб, поліпшувати якість основних сільськогосподарських культур, шукати економічно вигідні й екологічно безпечні технології, а також створювати нові лікарські препарати, що покращать якість людського життя.
Балашова Галина Станіславівна зупинилася на 3 напрямах біотехнології, розповіла про види хвороб рослин і про засоби боротьби зі шкідниками, а також багато іншого.
Дякуємо всім, хто долучився до цього заходу. Зустрінемося на нових лекціях!
Поширити