Центр українсько-європейського наукового співробітництва налагоджує співпрацю з провідними навчальними та науковими установами...

Центр українсько-європейського наукового співробітництва налагоджує співпрацю з провідними навчальними та науковими установами Польщі

2234

Члени правління Центру українсько-європейського наукового співробітництва Головко Олег та Віхляєв Михайло протягом декількох днів (з 13 по 17 жовтня 2018 року) відвідали вищі навчальні заклади та наукові установи Польщі. Поїздка була запланована з метою пошуку нових, цікавих контактів для міжнародного співробітництва у галузі наукової діяльності.

Так, першим був запланований візит до міста Кельце – столиці Свентокшиського воєводства, що пропонує великі можливості для розвитку освіти та науки. В Кельце знаходиться 11 вузів, серед яких до кращих закладів належать Університет Яна Кохановського і Свентокшиський технічний університет. Саме з представником Університету Яна Кохановського Павлом Дзеканьским зустрілися члени правління Центру українсько-європейського наукового співробітництва. За результатами зустрічі були визначені можливі сторони міжнародного співробітництва, а саме проведення спільних наукових заходів.

У місті Лодзь члени правління Центру зустрілися з докторантом Католичного люблінського університету Іоанна Павла II (KUL) Віталієм Мазуренко (який до речі має українські корні) та доцентом Лодзинського університету Томашем Ляховським. Під час бесіди були обговоренні важливі та актуальні питання розвитку правової науки. У підсумку було вирішено запровадити міжнародне співробітництво між Центром українсько-європейського наукового співробітництва та Лодзинським університетом та розпочати його з організації та підготовки спільної колективної монографії, темою якої стануть конституційні права людини. Взяти участь у підготовці монографії зможуть як польські, так і українські вчені.

Не оминули представники Центру й батьківщину Миколи Коперника – місто Торунь, де відбулася зустріч з президентом «Marszałek Publishing Group» Адамом Маршалеком та директором видавництва «Wydawnictwo Adam Marszałek» Івоною Надольскою-Бартосяк. Результатом зустрічі стали подальші спільні плани на випуск колективних монографій та друк на теренах України польських видань українською мовою.

Не менш плідною стала зустріч у місті Влоцлавек з представниками Куявського університету у Влоцлавку ректором Станіславом Куніковським та керівником відділу співпраці з вітчизняними та зарубіжними університетами Джоаною Скибою, які виявили не аби який інтерес до плідного та тривалого міжнародного співробітництва з українською науковою установою. Членами зустрічі були оговорені подальші плани співпраці у галузі наукової діяльності. У найближчий час заплановано проведення стажувань, конференцій на базі польського навчального закладу, підготовку спільних колективних монографій. Також Куявський університет у Влоцлавку представив можливість українським вченим публікуватися в університетській періодиці.

Підсумком поїздки став візит до Економічно-гуманітарної академії у Варшаві. Члени правління Центру українсько-європейського наукового співробітництва зустрілися з директором з розвитку університету в галузі міжнародного співробітництва Марцином Станевським. Під час бесіди були окреслені можливі дії для розвитку науки як у Польщі, так і в Україні, були визначені напрямки діяльності міжнародного співробітництва. Отже, Центр українсько-європейського наукового співробітництва готує для українських вчених багато цікавих подій у світі науки.

Поширити