У Куявському університеті у Влоцлавеку (Республіка Польща) завершилось науково-педагогічне стажування з педагогічних...

У Куявському університеті у Влоцлавеку (Республіка Польща) завершилось науково-педагогічне стажування з педагогічних та психологічних наук

1291

Дослідження в сфері педагогіки та психології становляться дуже актуальними та вагомими, бо існує багато концепцій, підходів, вчень, які потрібно доопрацювати та узагальнити.

Тому за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва у Куявському університеті у Влоцлавеку (Республіка Польща) з 3 серпня по 11 вересня відбулось науково-педагогічне стажування «Педагогічна та психологічна освіта як складова частина системи освіти України та країн ЄС».

У межах стажування було проведено три онлайн-лекції у ZOOM англійською мовою. Темами цих лекцій були: «Social media and their role in didactics under COVID-19», «Aspects of academic writing in Poland», «The role of life-long learning in innovative economics».

Як і було заявлено в інформаційних буклетах, 11 вересня була здійснена відправка збірників тез науково-методичних доповідей та сертифікатів про проходження науково-педагогічного стажування (двома мовами) за фахом «Педагогічні та психологічні науки».

Програма стажування:

  1. Форми організації інклюзії у закладі загальної середньої освіти для дитини з інвалідністю (досвід Польщі).
  2. Організація співпраці наукового керівника з іноземними аспірантами в освітньому процесі закладів вищої педагогічної освіти.
  3. Застосування інноваційних психолого-педагогічних технологій при підготовці медичних психологів.
  4. Історичний та сучасний досвід професійної підготовки соціальних педагогів в Польщі.
  5. Використання інтерактивних технологій під час формування комунікативної компетентності студентів
  6. Зміст контрольно-аналітичної діяльності керівника сучасного закладу освіти.
  7. Комунікативна компетентність викладача як детермінант його готовності до професійної діяльності.
  8. Створення безпечного освітнього середовища в педагогічних закладах вищої освіти.
  9. Проблема підвищення якості педагогічної освіти. Досвід останнього реформування освіти Республіки Польща.
  10. Участь у семінарі-тренінгу та робота над науково-методичними доповідями.

У стажуванні взяли участь науково-педагогічні співробітники вищих навчальних закладів, наукові співробітники наукових установ, докторанти, аспіранти, здобувачі, студенти, які мають або здобувають педагогічну і психологічну освіту. Деякі учасники навіть вирішили поділитись своїми відгуками щодо проходження науково-педагогічного стажування:

Заярна Інна Сергіївна – кандидат педагогічних наук, викладач кафедри іноземних мов, Інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка: Важливим фактором професійного розвитку будь-якого викладача є набуття нових компетентностей. Досвід наших західних колег особливо цінний!

Щиро дякую Центру українсько-європейського наукового співробітництва за можливість пройти науково-педагогічне стажування в Куявському університеті (м. Влоцлавек, Республіка Польща). Організація нашої роботи та комунікація між усіма учасниками були на найвищому рівні! My special gratitude is to Joanna Skiba for her great contribution to our professional development. The lectures she delivered to us were extremely interesting and relevant! The one I especially appreciate was on the aspects of academic writing in Poland!

Філоненко Софія Олегівна – доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української та зарубіжної літератури, Бердянський державний педагогічний університет: Шановні колеги! Отримала сертифікат і збірник з матеріалами стажування. Величезне спасибі за оперативність і цікаву програму стажування, змістовні лекції і якісний збірник.

Бажаю успіхів і процвітання вашій організації! Дякую за співпрацю.

Щиро дякуємо всім учасникам,
хто взяв участь у науково-педагогічному стажуванні!

Поширити