Відбулася лекція з мистецтвознавства в межах наукового стажування

Відбулася лекція з мистецтвознавства в межах наукового стажування

789
У межах науково-педагогічного стажування в галузі культурології, мистецтвознавства та музикознавства тривають заняття – сьогодні відбулася четверта з п’яти онлайн-лекцій.
Спікером на цьому науковому заході була mgr Joanna Skiba – завідувач кафедри іноземних мов, керівник міжнародного офісу в Куявському університеті у Влоцлавеку (Польща), експерт у галузі освіти та електронного навчання для дорослих.
Тема сьогоднішньої онлайн-лекції – «Досить теорії! Знайомство з практичними методами, заснованими на мистецтві, що сприяють розвитку самовираження, комунікативних та соціальних навичок». З розвитком мистецьких напрямів і культурних течій корисно було би мати змогу орієнтуватися в них. Наша польська колега допомогла всім присутнім на онлайн-зустрічі з’ясувати це питання. Дослідниця поділилася з аудиторією тим, як розбиратися в культурі, не витрачаючи багато часу на запам’ятовування теоретичної бази.
Вона зазначила, що часто елементи багатовікової культури трапляються в мас-медійних джерелах, завдяки таким прикладам нам стає цікавіше вивчати мистецтво. Також потрібно для себе визначити саму мету: для чого нам необхідні знання? Чим вони можуть бути корисні нам? Окрім цього, можна також проводити паралелі із сучасним мистецтвом і творчістю минулих століть. Що змінилося, що збереглося та чому так сталося?
Не останню роль у засвоєнні інформації відіграють історичні передумови того чи іншого художнього твору. Відповідно, треба враховувати, у яку добу жив автор, у якій державі, хто нею керував, яку політику він проводив та які історичні події тоді відбувалися, адже навіть такі моменти можуть вплинути на тогочасну цензуру та пріоритетні напрями, завдяки ним ми можемо зрозуміти, чим могли захоплюватися антагоністи минулого.
Також важливі психологічні фактори в житті митця, а отже, варто бути ознайомленим із його біографією (зокрема, інформацією про те, у якій родині він виріс та в яких умовах жив), тому що ці аспекти життєпису не можуть не залишити слід на його подальшій діяльності. Діяч мистецтва – це така ж людина, як і ми з вами, а тому має право на особисте життя. Із цим варто змиритися, хоча не всі, хто сприймає його творчість, мають бажання поєднувати його особистість із творчим доробком.
Отже, усі, хто долучився до онлайн-лекції, сьогодні мали змогу отримати багато корисної інформації та подивитися на культуру під іншим кутом.
Онлайн-лекцію можна переглянути на нашому офіційному Youtube-каналі за посиланням.
Нагадуємо, що наступна лекція відбудеться 7 грудня о 15.00.
До зустрічі в ZOOM!
Поширити