Відбувся науково-практичний семінар на тему: “Особливості академічного письма в Польщі” (“Aspects of...

Відбувся науково-практичний семінар на тему: “Особливості академічного письма в Польщі” (“Aspects of academic writing in Poland”)

1498

Дослідницький процес – це не просто збір даних, доказів чи “фактів” із пізнішим їх копіюванням та вставкою наявних відомостей у документ. Процес дослідження – це процес, який потребує серйозного критичного мислення.

                                                                                                                                                                                                                                                 – mgr Joanna Skiba

22 травня відбувся науково-практичний семінар на тему «Особливості академічного письма в Польщі» («Aspects of academic writing in Poland»).

Його організаторами були Запорізький національний університет та Куявський університет у Влоцлавеку за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Семінар розпочався з вітального слова виконавчого директора Центру українсько-європейського наукового співробітництва доктора юридичних наук, доцента Віхляєва Михайла Юрійовича.

Далі з вітальним словом і коротким ознайомленням виступив проректор із наукової роботи Запорізького національного університету доктор історичних наук, професор Васильчук Геннадій Миколайович.

Також із вітальним словом виступив проректор із науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету доктор історичних наук, доцент Каганов Юрій Олегович.

Далі слово передали завідувачу кафедри іноземних мов, керівнику міжнародного офісу в Куявському університеті у Влоцлавеку (Польща), експерту в галузі освіти та електронного навчання для дорослих mgr Joanna Skiba.

У своєму виступі Joanna Skiba розповіла про новий закон у Польщі, який стосується академічної писемності (https://konstytucjadlanauki.gov.pl/), про оцінку наукового рівня та методику набору балів, найбільш поширені типи журналів, про те, якою має бути наукова стаття. Також вона зазначила, що в Польщі питання плагіату в науці суворо контролюється, за плагіат не просто штрафують, а навіть звільняють. Наприкінці виступу Joanna Skiba дала декілька порад щодо того, як мотивувати себе до написання наукової роботи.

Підсумки семінару підвели доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету Коломоєць Тетяна Олександрівна та доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Запорізького національного університету Колпаков Валерій Костянтинович. Науковці висловили сподівання, що це не остання зустріч у такому форматі.

Учасниками науково-практичного семінару були:

 1. Васильчук Геннадій Миколайович, доктор історичних наук, професор, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету.
 2. Каганов Юрій Олегович, доктор історичних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету.
 3. Коломоєць Тетяна Олександрівна, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету.
 4. Колпаков Валерій Костянтинович, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Запорізького національного університету.
 5. Легеза Юлія Олександрівна, доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри цивільного, господарського та екологічного права Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
 6. Макаренков Олексій Леонідович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії і теорії держави та права Запорізького національного університету.
 7. Жуков Микита, аспірант Запорізького національного університету.
 8. Барліт Антон, аспірант Запорізького національного університету.
 9. Титаренко Марина, аспірант Запорізького національного університету.
 10. Панкратова Ксенія, аспірант Запорізького національного університету.
 11. Зайкова Лілія, аспірант Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
 12. Соколенко Денис, аспірант Запорізького національного університету.
 13. Болобан Дмитро, аспірант Запорізького національного університету.
 14. Діхтієвський Володимир, аспірант Запорізького національного університету.
 15. Калниш Дмитро, аспірант Запорізького національного університету.
 16. Янковець Вікторія, перекладач Центру українсько-європейського наукового співробітництва.
 17. Бородай Анастасія, координатор Центру українсько-європейського наукового співробітництва.
 18. Віхляєв Михайло Юрійович, доктор юридичних наук, доцент, виконавчий директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва.
 19. mgr Joanna Skiba, завідувач кафедри іноземних мов, керівник відділу міжнародних відносин у Куявському університеті у Влоцлавеку (Польща), експерт у галузі освіти дорослих та електронного навчання.

Переглянути відео на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Pb-oAJV3Oo8

Дякуємо всім учасникам!

Поширити