За ініціативи Куявського університету у Влоцлавеку та ТНУ імені В.І. Вернадського оприлюднено...

За ініціативи Куявського університету у Влоцлавеку та ТНУ імені В.І. Вернадського оприлюднено колективну монографію із журналістики, реклами, PR, медіа

234

За активного сприяння Центру українсько-європейського наукового співробітництва нещодавно оприлюднена колективна монографія із журналістики, реклами та PR, медіа на тему «Роль журналістики у формуванні культури сучасної особистості», організаторами якої виступили Куявський університет у Влоцлавеку та Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського.

У науковій розвідці дослідники охарактеризували питання сучасних методів, інструментів та підтримки організації та управління іміджем закладів харчування. Специфіка іміджевих технологій у сфері харчування пов’язана з ментальними шаблонами, які формуються у суспільстві в результаті діяльності компанії. Встановлено, що ринок HoReCa має низку специфічних рис, таких як: висока динамічність ринкових процесів, територіальна сегментація, локальний характер, короткий цикл обігу, висока чутливість до змін ринкової кон’юнктури та інші. Одне з провідних місць у галузі харчування посідає процес обслуговування клієнтів, тому реалізація цієї особливості має бути на найвищому рівні задля розвитку закладу харчування і підвищення ефективності його діяльності.

Також у праці науковці описали маніпулятивні технології в українській пресі 1920–1930-х років і у сучасних онлайн-виданнях у ґендерному аспекті. Науковці з’ясували, що серед конкретних маніпулятивних технологій, які наявні в ґендерних медіатекстах 1920–1930-х років, можна назвати: фреймінг в інтерпретації події, специфічні заголовки публікацій, які вводили в оману читачів, зміщення акцентів з проблеми ґендерного насильства у бік класової чи національної боротьби, виправдання злочинця через звинувачення жертви, маскування патріархатної ідеології феміністичною риторикою. У сучасних медіатекстах про ґендерне насильство поширеною маніпуляцією є своєрідні заголовки, які приховують факт вбивства жінки, натомість намагаються привабити читача, романтизуючи загибель жінки від руки чоловіка і створюючи сенсацію про «любовну трагедію».

Електронну версію презентованої роботи можна переглянути на офіційному сайті європейського видавництва “Izdevnieciba “Baltija Publishing” (м. Рига, Латвія) за посиланням.

До написання колективної монографії долучилися:

  • Кузнєцова Анастасія Олегівна – магістр кафедри ПР та журналістики Української академії друкарства;
  • Кулинич Мирослава Миронівна – кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри ПР та журналістики Української академії друкарства;
  • Хамедова Ольга Анатоліївна – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка.

Щиро вдячні всім учасникам за участь у написанні колективної монографії!

Поширити