Відбулась конференція «Протидія організованій злочинності і корупції в умовах збройного конфлікту: досвід...

Відбулась конференція «Протидія організованій злочинності і корупції в умовах збройного конфлікту: досвід та перспективи»

251

Донецький державний університет внутрішніх справ спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України, Представництвом НАТО в Україні, Центром українсько-європейського наукового співробітництва організували Міжнародну науково–практичну конференцію «Протидія організованій злочинності і корупції в умовах збройного конфлікту: досвід та перспективи» з нагоди 5-ої річниці створення Департаменту стратегічних розслідування Національної поліції України.

Модерував конференцію перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, майор поліції Єгор Назимко.

Захід розпочався з відкриття, у якому взяв участь директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва, доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв. Він зазначив, що корупція та організована злочинність, на жаль, є вельми поширеними негативними явищами, що вразили практично всі сфери функціонування нашої держави, щоденно завдаючи величезної шкоди її добробуту й прогресу. Тому, без жодного сумніву, сьогодні ці соціальні аномалії становлять загрозу національній безпеці України, негативно впливають на діяльність різних гілок державної влади, тим самим підриваючи довіру українських громадян у можливість ефективно протидіяти корупції та організованій злочинності.

Конференція відбулась за такими тематичними напрямами:

  • державна політика протидії організованій злочинності та корупції в умовах збройного конфлікту: сталість та трансформації;
  • кримінально-правове та кримінологічне забезпечення протидії організованій злочинності та корупції;
  • кримінальна процесуальна протидія організованій злочинності та корупції;
  • криміналістичний та оперативно-розшуковий супровід діяльності правоохоронних органів з протидії організованій злочинності і корупції;
  • інформаційно-аналітична діяльність правоохоронних органів у протидії організованій злочинності та корупції;
  • протидія вчиненню адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією;
  • міжнародне співробітництво та міжвідомча взаємодія у сфері протидії організованій злочинності та корупції в умовах збройного конфлікту;
  • використання сучасних техніко-криміналістичних засобів доказування у протидії організованій злочинності і корупції.

Тематика цьогорічної конференції була обрана не випадково. Протидія корупції і надалі залишається пріоритетом державної політики в Україні на найближчі роки. Розпочата у 2015 р. антикорупційна реформа продовжується. Ухвалюються нові закони, приймаються політичні рішення, перезавантажується кадровий апарат антикорупційних органів, відбувається активна співпраця з міжнародними антикорупційними організаціями. Останнім часом у сфері протидії корупції намітилися позитивні зрушення. Однак суспільство і міжнародна спільнота вимагають більших зусиль, виявляють невдоволення повільними темпами антикорупційної реформи, відсутністю вагомих результатів у боротьбі з топ-корупцією, від якої страждає міжнародний імідж України.

Робота конференції була плідною та активною. Дякуємо всім, хто долучився до заходу!

Поширити