На початку лекції було розглянуто поняття механізму Blockchain – це побудований за певними правилами ланцюжок з блоків транзакцій, що формуються. Окрему увагу було приділено принципу роботи Blockchain та Blockchain-технологій, а також розглянуто переваги та проблеми їх застосування. Виділено три основні сфери застосування Blockchain-технологій та надано їм характеристику: Blockchain 1.0, Blockchain 2.0 та Blockchain 3.0.
Також, було розкрито поняття криптовалюти, як особливої форми електронних грошей, які зберігаються не на централізованому рахунку, а в мережі Blockchain. Проаналізовано три види криптовалюти: альткоїни, токени та стейблкоїни. Лекторка детально пояснила правове регулювання криптовалют в різних країнах, а також перспективи та ризики застосування їх у фінансовій системі держави.
Зосереджено увагу на понятті «смарт-контракт» (англ. smart contract – «розумний контракт») – комп’ютерний алгоритм, признаний для укладання та підтримки комерційних контрактів у технології Blockchain. Складатися smart-контракти можуть на різних Blockchain-платформах, наприклад:
– Bitcoin – перша краптовалюта, але можливості написання розумних контрактів на ній дуже обмежені;
– Side Chains – цьому Blockchain можливості для розумних контрактів більш розширені, ніж у Біткоїна;
– NZT – відкрита онлайн-платформа з обмеженою кількістю смарт-контрактів, як пишуться за шаблонами Blockchain. Створити унікальний контракт немає можливості;
– Ethereum – відкрита он-лайн платформа, в якій можна написати будь-який смарт-контракт, але за нього потрібно заплатити криптовалютою цього Blockchain.
Лекція була надзвичайно змістовною, інформативною та актуальною для сьогодення.
Чекаємо на вас у Zoom!