В Ужгородському національному університеті сьогодні відбулась Міжнародна наукова конференція «Світова економіка та цивілізаційний поступ в умовах поліструктурних змін: економіко-технологічні, ресурсні, політико-правові, безпекові та соціальні фактори». Співорганізаторами конференції стали ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (факультет міжнародних економічних відносин), Економічний університет у Братиславі (факультет міжнародних відносин), Університет Олександра Дубчека в м. Тренчин, Університет м. Орадя (факультет міжнародних відносин), Національний інститут стратегічних досліджень, Центр українсько-європейського наукового співробітництва, Міжнародний центр правових та економіко-соціальних досліджень країн центрально-східної Європи КУП НАН України у м. Ужгород, Українська асоціація економістів-міжнародників, Академія політико-правових наук України.
Офіційне відкриття конференції розпочалося з вітального слова декана факультету міжнародних економічних відносин ДВНЗ «Ужгородський національний університет», професора, доктора політичних наук, Палінчака Миколи Михайловича. Відкриваючи конференцію, декан побажав усім плідної роботи, конструктивних дискусій, а тим, хто приїхав на Закарпаття, – гарних вражень від перебування на нашій благословенній землі і щасливого повернення додому.
Далі до вітань приєднався директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права ДВНЗ «Ужгородський національний університет», професор, доктор юридичних наук, Віхляєв Михайло Юрійович. У своїй промові Михайло Юрійович підкреслив важливість та честь бути залученим до цього потужного заходу та подякував за співпрацю.
Участь у міжнародній науковій конференції взяли науковці, аспіранти, студенти закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, а також практичні працівники, які активно займаються науковими дослідженнями в галузі економіки, міжнародних відносин, політології.
Робота конференції відбувалася за такими секціями: «Світове господарство і міжнародні економічні відносини»; «Гуманітарні науки в контексті глобалізаційних викликів»; «Україна в сучасних глобальних політико-правових процесах».
Наукові виклади й дискусії учасників конференції стосувалися таких питань, як:
- Державна підтримка у цифровому секторі.
- Секторальна структура економіки та торгівлі країн «Великої сімки» у вимірі глобальних викликів ХХІ століття.
- Загрози, що створюють іноземні субсидії для економіки Європейського Союзу.
- Злочинність у сфері господарської діяльності: кримінально-правові та безпекові фактори.
- Модернізація екологічного оподаткування в Україні в контексті євроінтеграційних процесів.
- Передумови інтеграції України до ЄС та НАТО.
- Вплив науково-технічного прогресу на міжнародну торгівлю та логістику.
- Екологічний ефект реалізації схем компенсації втрат екосистем.
- Фінансове планування на підприємстві.
- Глобальні виклики банківської системи в сучасних умовах.
- Аналіз впливу еміграції з України на стан її платіжного балансу.
- Новітні детермінанти попиту на міжнародному ринку послуг ІТ-аутсорсингу тощо.
В цілому, конференція пройшла у форматі жвавого обговорення нагальних проблем світової економіки та цивілізаційного поступу в умовах поліструктурних змін.
Завершили конференцію підсумковим засіданням, де резюмували роботу секцій і затвердили ухвалу.
Усі учасники конференції будуть забезпечені електронним збірником тез конференції та сертифікатом про участь.