Науково-правнича конференція «Європеїзація публічної служби: досвід Польщі та України»

Науково-правнича конференція «Європеїзація публічної служби: досвід Польщі та України»

178

22 листопада представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) разом із партнерами провели Міжнародну науково-правничу конференцію на тему «Європеїзація публічної служби: досвід Польщі та України».

Захід організували в співпраці із факультетом права та адміністрації Університету Миколая Коперника в Торуні (м. Торунь, Польща). Його співорганізаторами стали також сектор конституційного та адміністративного права Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем службового права Національної академії правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права та процесу, кафедра службового та медичного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Із вітальними словами до учасників звернулися декан факультету права та адміністрації Університету Миколая Коперника в Торуні (м. Торунь, Польща) Мачей Серованець, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро Лученко (м. Харків, Україна), голова Запорізького обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва,  декан юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Коломоєць (м. Запоріжжя, Україна) та заступник директора Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євген Герасименко (м. Київ, Україна). Вони наголосили на актуальності обговорення проблем реформування публічної служби України в умовах її адаптації до європейських стандартів А також – на важливості вивчення та використання досвіду Польщі у сфері європеїзації публічної служби. Спікери привітали учасників заходу, побажали плідних дискусій, висловили сподівання стосовно подальшої наукової співпраці між університетами.

Робота конференції відбувалася у межах двох дискусійних панелей. Під час конференції із науковими доповідями виступили 8 вчених від закладів вищої освіти та наукових установ України, а також 9 науковців від факультету права та адміністрації Університету Миколая Коперника в Торуні (Польща). Цікаві доповіді представили Сергій Федчишин, зупинившись на проблематиці політичної нейтральності державної служби в аспекті її правового регулювання в Польщі та Україні, Марина Ковтун із доповіддю на тему «Європеїзація служби в органах місцевого самоврядування: досвід України». Зацікавленість учасників також викликали доповіді Олесі Радишевської на тему «Європеїзація державної служби в Україні: як далеко ми від європейських стандартів?», Мачея Серованця з проблематики концепції державного службовця у світлі Конституції Республіки Польща 1997 року, Кароліни Рокіцької-Муршевської та Лукаша Машевського з проблематики особливостей правового статусу державного службовця в органах державного управління в Польщі, Беати Рутковської та Ягоди Яскульської на тему «Зайнятість державних службовців в Європейському Союзі».

Запеклі дискусії виникли навколо питань формування корпусу адміністрування виборів у Польщі, запропонованих Анною Фридрих-Депка, працевлаштування державних службовців у польських установах, які детально висвітила Анна Найорковська. А також – про знання іноземної мови як вимоги для вступу на державну службу в аспекті нормативно-правового закріплення у законодавстві України та орієнтирів формування практики правозастосування, які для обговорення учасників запропонувала Тетяна Коломоєць.

До роботи у заході долучилися науковці, здобувачі вищої освіти, державні службовці, судді Верховного Суду, що дозволило не тільки зосередити увагу на доктринальних аспектах, але й на особливостях нормативно-правового регулювання відносин державної служби в Україні та Республіці Польщі, а також на орієнтирах формування національної практики правозастосування та на її відмінностях, залежно від національних запитів і вимог часу.

Юридичний факультет подякував партнерам за співпрацю під час організації конференції та вислови сподівання на подальшу плідну роботу.

Поширити