Відбулась друга онлайн-лекція на платформі ZOOM у межах всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Трансформації в житті людини: техніки психологічного відновлення учасників освітнього процесу».
Друга лекція відбулась на тему «Світоглядні трансформації та психологія сприйняття втрати», яку провела Марина Борисівна Волощук, викладач кафедри соціальної роботи, психології та соціокультурної діяльності імені Т. Сосновської НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут».
Лекторка розпочала заняття з поняття «світогляд», визначила структури світогляду, роль світогляду, види світогляду. Також розповіла, яким чином людина відповідно до свого сприйняття трактує складні життєві події, в тому числі смерть значимого близького. Далі зосередила увагу на важливості психології сприйняття втрати, адже це глибоке та сильне страждання, яке викликане різноманітними стресоутворюючими факторами. Емоційною реакцією на втрату є поєднання душевного болю, смутку, гніву, безпорадності, почуття вини та розпачу. Розповіла, що втрата може бути тимчасовою або постійною, реальною або уявною, фізичною або психологічною.
Залежно від стресоутворюючого фактора виділяють такі види втрат:
– втрата (смерть) близької людини;
– втрата сім’ї внаслідок розлучення (сімейна криза);
– втрата здоров’я внаслідок хвороби;
– втрата особистої свободи внаслідок насильства;
– втрата волі (тюремна криза);
– втрата роботи (професійна криза).
У людей, які переживають травматичну травму, виникає відчуття, що їхній світ руйнується, на них обвалилось усе й одразу. Марина Борисівна радить у таких ситуаціях не давати порожніх обіцянок, а зробити все можливе, щоб надати нове почуття надії на відновлення життя; скласти план і приступити до активних дій.
Чекаємо вас на наступній онлайн-лекції,
яка відбудеться 28 січня, о 14:30!