Одеський національний медичний університет
Європейська Ліга Психологів
Асоціація медиків, психологів та педагогів «Психея»
Центр українсько-європейського наукового співробітництва
Міжнародна науково-практична конференція
ЗЦІЛЕННЯ ТРАВМ – ШЛЯХ ДО МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
13–14 червня 2025 року
Формат – онлайн
Завантажити інформаційний лист
Конференція планується як простір для провідних всесвітньо відомих експертів, дослідників, науковців та практиків – авторів наукових досліджень, методів, підходів.
До участі в міжнародній науково-практичній конференції запрошуються науковці, психологи, психотерапевти, лікарі, фахівці з роботи з психотравмою, дослідники, початківці, інші зацікавлені особи.
Метою конференції є об’єднання висококваліфікованих фахівців України та європейських країн у глобальному діалозі щодо сучасних засобів, напрямів та підходів до зцілення психотравм; об’єднання досліджень у темі психотравм, знайомство з найвідомішими підходами та методами зцілення наслідків травмуючих подій з наміром у майбутньому створити платформу для обміну досвідом, результатами досліджень та напрацюваннями у всьому світі.
Учасники отримають нові знання та ознайомляться з інноваційними підходами до зцілення психотравм з позиції міждисциплінарного погляду.
На заході буде представлено український і світовий досвід щодо розробок у напрямі зцілення наслідків психотравмуючих подій.
Форми участі у конференції:
- вільний слухач;
- доповідач;
- автор тез доповіді;
- тези без доповіді.
Під час конференції будуть порушені найгостріші та найскладніші теми, пов’язані з психологічною травматизацією, що неймовірно актуальні зараз, у таких секціях:
- Травми прив’язаності, зради, втрати.
- Військові травми (полонені, люди з ампутацією/ями, втрата рідних, еміграція, післявоєнний синдром).
- Глибинні травми поколінь, що передаються через сім’ї.
- Як травма руйнує ідентичність, лояльність, стратегічне мислення.
- Як працюють механізми лікування.
Ця конференція планується як простір для провідних світових експертів – дослідників, авторів інноваційних методів, підходів та практик для обговорення реальних механізмів виходу із травматичних сценаріїв.
- Це подія світового рівня – вас почують фахівці, які працюють із травмою щодня.
- Це можливість поділитися своїми доробками з тими, хто дійсно готовий застосовувати їх на практиці.
- Це інтелектуальне та професійне середовище, де зустрічаються лідери психологічної спільноти.
- Ваша участь – внесок у формування нового підходу до роботи із травмою у сучасному світі.
Ми впевнені, що Ваша участь збагатить конференцію та зробить її цінною та корисною для спільноти як в актуальній психотерапії травм, так і в розвитку травмотерапії в майбутньому.
Один із важливих очікуваних результатів цієї конференції – організація великого навчального проєкту з роботи з наслідками різного виду травми спеціалістів, які бажають глибше дослідити механізми лікування травматичного досвіду та його наслідків.
ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ:
Особи, які зацікавлені взяти участь у роботі конференції, мають зробити такі дії до 15 травня 2025 року (включно):
- заповнити заявку за посиланням;
- надіслати на електронну адресу ped@cuesc.org.ua:
– тези доповіді (у форматі .docx);
– скан-копію квитанції про сплату організаційного внеску (реквізити надаємо після отримання тез і заявки).
Назва файлу повинна відповідати прізвищу доповідача. Наприклад: Шевченко_Тези, Шевченко_Внесок.
Тема листа: На конференцію зі зцілення травм.
ДО УЧАСТІ ЗАПРОШЕНО ТАКИХ НАУКОВЦІВ, ЯК:
- Франц Рупперт – професор психології Католицького університету прикладних наук (Мюнхен, Німеччина).
- Пітер Левін – тілесно-руховий психотерапевт, травмотерапевт (США).
- Стівен Порджес – професор психіатрії, психолог, автор «Полівагальної теорії» (США).
- Дебора Дана – клінічна психологиня та засновниця Polyvagal Institute, автор книги «Тіло на твоїй стороні» (США).
- Донна Джексон – журналістка, авторка книги «Уламки дитячих травм» (США).
- Френк Корріган – доктор медичних наук, FRCPsych, розробник DBR, психіатр-консультант NHS, фахівець із лікування посттравматичних та дисоціативних розладів, консультант EMDR (Глазго, Шотландія).
- Отто Ван Дер Харт – почесний професор Утрехтського університету, клінічний психолог, психотерапевт, президент Міжнародного товариства досліджень травматичного стресу (Утрехт, Нідерланди).
- Петер Нідергуб – тренер, супервізор та терапевт (EMDRIA Europe), психотравматолог (DeGPT), дитячий та підлітковий психотерапевт (ТП) (Німеччина).
- Алекс Гершанов – психолог, психотерапевт КПТ (Ізраїль).
- Людмила Мова – докторка педагогічних наук, кандидатка психологічних наук, професорка кафедри психології та гуманітарних дисциплін Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, професорка кафедри хореографії Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, керівниця Центру LMaluma, керівниця Асоціації Танцювально-рухових терапевтів України (Київ, Україна).
- Олеся Борисова – кандидатка психологічних наук, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського (Одеса, Україна).
- Олександр Гальчинський – психолог, психотерапевт, спеціаліст з роботи з психотравмою міжнародного рівня, супервізор у методиці КПТ та АСТ, член асоціацій КПТ терапевтів УАКПТ, EABCT, ITA, онкопсихолог та консультант паліативного супроводу, дитячий та підлітковий психотерапевт, організаційний терапевт (Україна – Ізраїль).
- Та інші.
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ:
Організаційний комітет конференції забезпечує анонімне якісне рецензування кожної тези доповідей. Усі подані тези доповідей перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.
ДЕТАЛІ УЧАСТІ:
Збірник тез конференції буде виданий українсько-польським видавництвом «Liha-Pres», яке входить до рейтингу книговидавців SENSE. Публікаційний внесок становить 200 грн. Кожній тезі, включеній до збірника тез конференції, буде присвоєно DOI, що дає змогу авторам знайти свою наукову працю на сайті Open Ukrainian Citation Index (OUCI), який був розроблений фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України за дорученням Колегії Міністерства освіти і науки України. Збірник тез конференції буде розміщений на відкритій платформі українсько-польського видавництва «Liha-Pres» за цим посиланням.
Усіх учасників конференції буде забезпечено в електронному вигляді збірником тез конференції та сертифікатом про участь із зазначенням обсягу підвищення кваліфікації (15 годин – 0,5 кредиту ECTS), завіреним печаткою. Розсилка електронного примірника збірника тез доповідей та сертифіката буде здійснена після 19 червня 2025 року.
ВИМОГИ ДО ТЕЗ ДОПОВІДЕЙ:
Назва секції, розташована зліва (шрифт Times New Roman № 14, жирний).
Нижче, через один інтервал, по центру – назва доповіді посередині рядка (шрифт Times New Roman № 16, жирний).
Нижче, через один інтервал, по центру – прізвище, ім’я по-батькові автора (шрифт Times New Roman № 14, жирний), науковий ступінь, вчене звання (у разі наявності), посада, повна назва установи, де навчається або працює автор, місто, країна (шрифт Times New Roman № 14, курсив).
Через один інтервал текст тез, який повинен відповідати таким вимогам: формат А-4, поля: верхнє, нижнє, ліве, праве – 2 см, шрифт Times New Roman № 14, міжрядковий інтервал 1,5.
Список використаних джерел (без повторів) оформлюється в кінці тексту під назвою «Література:» з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». У тексті виноски позначаються квадратними дужками із вказівкою в них порядкового номера джерела за списком та через кому – номера сторінки (сторінок), наприклад: [7, с. 16].
Обсяг тексту – до 5-ти сторінок. Робочі мови конференції: українська, англійська.
Зверніть увагу, що максимальна кількість співавторів – 3 особи.
ЗАБОРОНА ВИКОРИСТАННЯ НАУКОВИХ ПРАЦЬ КРАЇНИ-ОКУПАНТА:
Звертаємо увагу авторів на те, що тези доповідей приймаються виключно українською та англійською мовами! Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.
ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ:
Секція 2. Військові травми (полонені, люди з ампутацією/ями, втрата рідних, еміграція, післявоєнний синдром).
Особливості розвитку емоційної стійкості особистості
для подолання наслідків військової травми
Кононенко Оксана Іванівна
доктор психологічних наук, професор, академік НАН ВО України,
завідувач кафедри соціальної психології,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
м. Одеса, Україна
Текст… [1, с. 102].
Література:
- Афузова Г., Найдьонова Г., Кротенко В. Резильєнтність як чинник збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану. Габітус. 2023. Т. 53. С. 100–104.
КОНТАКТИ:
Центр українсько-європейського наукового співробітництва
Контактна особа – Коробець Оксана Володимирівна, координатор наукових заходів та проєктів у галузі психологічних наук.
Телефон: +38 (068) 487 24 43
E-mail: ped@cuesc.org.ua
Facebook: facebook.com/cuescinfo
Офіційний сайт: cuesc.org.ua
YouTube: youtube.com/channel/cuescinfo
Офіційний сайт конференції: healingtraumaconference.com
Офіційний сайт ЄЛП: elpsy.eu
Офіційний сайт ОНМУ: onmedu.edu.ua