Закликаємо бажаючих взяти участь у конкурсі «Міжнародної парламентської стипендії», яку надає...

Закликаємо бажаючих взяти участь у конкурсі «Міжнародної парламентської стипендії», яку надає Німецький Бундестаґ

1548

Німецький Бундестаґ  щорічно надає «Міжнародну парламентську стипендію» молодим випускникам вищих навчальних закладів з країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, Франції, Ізраїля, США, арабського світу та Центральної Азії, які цікавляться політикою. «Міжнародна парламентська стипендія» розрахована на талановиту молодь, яка прагне активно працювати над впровадженням демократичних цінностей на своїй батьківщині. Німецький Бундестаґ надає таким молодим людям можливість протягом тримісячного стажування в офісі одного з депутатів Бундестаґу безпосередньо ознайомитися з парламентською системою та процесами прийняття політичних рішень в Німеччині, а також здобути практичний досвід у сфері парламентської діяльності. Метою Програми є також розвиток та зміцнення відносин між Німеччиною та країнами-учасницями. Виходячи з цього, Бундестаґ очікує, що стипендіати будуть реалізовувати та застосовувати знання, здобуті в рамках Програми, у своїй рідній країні.

Програма триватиме з 1 березня по 31 липня 2020 року.

Основним блоком Програми є тримісячна співпраця з одним із депутатів Німецького Бундестаґу. У цей час стипендіати активно долучаються до роботи офісу депутата. Вони супроводжують  своїх депутатів на засідання комітетів, фракцій та інших комісій, і таким чином отримують можливість ознайомитися з принципами роботи, взаємозвязками та робочими процесами у парламенті. Окрім того, стипендіати регулярно відвідують інформаційні програми та семінари, які організовуються Бундестаґом та політичними фондами. До того ж стипендіати  зараховуються на навчання до Гумбольдського університету на літній семестр, а  також можуть відвідувати лекції та семінари у Берлінському вільному університеті та Технічному університеті Берліна.

Стипендія

Учасники отримують щомісячну стипендію у розмірі 500 євро. Додатково покриваються витрати на студентське медичне страхування на випадок захворювання, страхування від нещасного випадку та страхування цивільної відповідальності, а також витрати на адміністративні внески та соціальні збори. Учасникам надається безкоштовне помешкання в Берліні на весь період стажування. У разі самостійного пошуку житла  та проживання у приватному порядку гарантується субвенція на проживання у розмірі 300 євро. Також учасникам відшкодовуються транспортні витрати на прибуття та відбуття з Берліна.

Відбір учасників відбувається у два етапи. Попередній відбір здійснює Посольство Німеччини в Україні. Найбільш кваліфіковані кандидати запрошуються на особисту співбесіду, яка відбуватиметься восени/взимку 2019 року у Посольстві в Києві. Відбіркова комісія Німецького Бундестаґу приймає остаточне рішення щодо учасників програми, керуючись рівнем володіння мовою, їх фаховою підготовкою та компетентністю кандидатів у соціальній та міжкультурній сфері.

Передумови подачі документів на стипендію для пошукачів з України:

  • українське громадянство;
  • диплом про вищу освіту (здобутий ступінь бакалавра, магістра, спеціаліста або науковий ступінь) з будь-якої спеціальності;
  • вільне володіння німецькою мовою (щонайменше на рівні В2 відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти);
  • велика зацікавленість політичними та суспільними процесами, а також історією Німеччини;
  • громадсько-політична активність;
  • обмеження по віку: дата народження після 1.3.1990.

Заявки приймаються до 31 липня 2019 року (включно)

Перелік необхідних документів та більш детальну інформацію можна знайти за посиланням

Поширити