Завершився лекційний курс у межах підвищення кваліфікації з емоційного вигорання

Завершився лекційний курс у межах підвищення кваліфікації з емоційного вигорання

527

Була проведена завершальна лекція в межах всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Професійне та емоційне вигорання учасників освітнього процесу під час кризових і трансформаційних процесів» на онлайн-платформі Zoom, організаторами якого були Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» та Центр українсько-європейського наукового співробітництва.

Спікером наукової події була Власенко Юліана Костянтинівна, кандидат політичних наук, викладач кафедри соціальної роботи, психології та соціокультурної діяльності імені Т. Сосновської НРЗВО «Кам’янець-Подільський державний інститут».

Тема її лекції – «Емоційно-психологічна гігієна та ненасильницьке спілкування як запорука внутрішнього миру людини».

Під час лекції авторка пояснила, що таке емоційний інтелект та самосвідомість. Зазначила, що варто навчитися відрізняти емоції й ідентифікувати їх. Окрім того, емоціями неможливо управляти, оскільки це фізіологічний процес. Проте людина може керувати своїми реакціями. Також дала поради, як спілкуватись з людьми так, щоб потреби кожного були задоволені. У цьому допомагає ненасильницька комунікація. Вона базується на емпатії. Ненасильницьке спілкування складається з таких 4-х компонентів, як: спостереження без суджень і оцінок, ваші почуття та потреби, почуття та потреби інших (припущення), прохання.

Американський психолог визначив вісім основних емоцій: гнів, страх, сум, радість, відразу, подив, очікування, довіру. В основі його концепції – розуміння емоцій як еволюційних механізмів, які мають забезпечити кращу адаптацію до зовнішніх умов і ефективне виживання. Роберт Плутчік зобразив емоції у формі кола з вісьмома овалами. Ця схема дає можливість проаналізувати свої почуття, зрозуміти їх і скоригувати.

Таким чином, дослідниця провела кропітку й ґрунтовну роботу, щоб дана доповідь була цікавою та корисною для кожного учасника. Наприкінці лекції спікерка відповіла на всі поставлені їй запитання щодо зазначеної тематики.

За результатами всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Професійне та емоційне вигорання учасників освітнього процесу під час кризових і трансформаційних процесів» видано збірник тез доповідей, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Щиро дякуємо всім, хто долучався до онлайн-лекцій!

Поширити