За підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва у місті Ужгороді 26 квітня стартувала ХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Закарпатські правові читання. Сталий розвиток та інституційна спроможність в умовах війни: національний та міжнародно-правовий аспекти». До організації заходу долучилися ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (юридичний факультет), Університет Коменського (юридичний факультет), Університет Масарика (юридичний факультет), Ґрацький університет імені Карла і Франца (юридичний факультет, Центр східноєвропейського права), Трнавський університет (юридичний факультет), Західний університет ім. Васіле Голдіш (юридичний факультет), The Grassroots Institute, Громадська організація «Університетський центр соціальної та правової підтримки», Центр українсько-європейського наукового співробітництва.
У міжнародній науково-практичній конференції взяли участь науковці, аспіранти, студенти, а також практичні працівники, які активно займаються науковими дослідженнями у сфері права.
На заході був присутній доктор юридичних наук, професор, директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва Михайло Юрійович Віхляєв.
Учасники конференції мали змогу ознайомитися зі змістовними доповідями на такі теми, як:
- «Ментальна зброя» як загроза свідомості кадрів органів державної влади та управління України.
- Військова допомога Україні в умовах трансформації колективної системи безпеки.
- Особливості уніфікації норм міжнародного гуманітарного права на сучасному етапі.
- Цивільний захист України в умовах війни.
- Концепція сталого розвитку у міжнародному праві.
- Механізм міжнародного визнання злочину геноциду.
- Повоєнне відновлення України: уроки Японії та Німеччини.
- Правові питання, що виникають у зв’язку з використанням штучного інтелекту на робочому місці.
- Сталий розвиток і трансформація: правова система.
- Місце штучного інтелекту в цивільному праві з урахуванням євроінтеграційних процесів.
- Універсальний характер політичних прав і свобод.
- Захист прав людини в умовах цифровізації права.
- Право на просту зрозумілу мову – важлива вимога принципу правової визначеності тощо.
За матеріалами заходу сформовано збірник тез учасників конференції, який виданий у друкованому вигляді українсько-польським видавництвом «Liha-Pres», яке входить до рейтингу книговидавців SENSE. Кожній тезі, включеній до збірника тез конференції, присвоєно DOI, що дає змогу авторам знайти свою наукову працю на сайті Open Ukrainian Citation Index (OUCI), який був розроблений фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України за дорученням Колегії Міністерства освіти і науки України.
Щиро дякуємо всім учасникам наукового заходу!